Zapojili jsme se do projektu Sázíme Česko

Zapojili jsme se do projektu Sázíme Česko

Rozhodli jsme podpořit naši přírodu prostřednictvím projektu Sázíme Česko, který má za cíl obnovit lesy a výsadbu nových stromů v České republice. Kromě zalesňování se také snaží zvyšovat povědomí o významu lesů a hrozbách, kterým čelí, jako jsou klimatické změny, znečištění a odlesňování.

sázíme česko

Vysaďte s námi strom
Máme rádi ČR a když zrovna nebalíme balíky, trávíme čas co nejvíce venku v přírodě. Protože se pro výrobu rukojetí nožů dřevo používá a balíme zboží do papírových krabic, snažíme se vrátit zpět, co si z přírody bereme. Prostřednictvím tohoto projektu tak můžeme jednoduchým způsobem společně s vámi podpořit přírodu.

Projekt funguje prostřednictvím internetového obchodu, kam jsme umístili aplikaci „Zasaď strom“. Ve chvíli, kdy u nás nakoupíte, zobrazí se vám možnost k objednávce přidat malý dar, díky kterém bude vysazen jeden strom. Cena vysazení stromu je 69 Kč. Náklady zahrnují sazenice, přípravu místa, výsadbu a monitoring.

Jak probíhá výsadba
Projekt odstartovala v roce 2019 skupina českých firem a jednotlivců, kteří měli obavy o stav lesů v zemi a chtěli podniknout kroky k vyřešení tohoto problému. Pravidelně pořádají akce pro dobrovolníky na různých místech ČR, kteří stromy pomáhají sázet. Pokud byste se chtěli i takto zapojit, můžete se podívat na webové stránky projektu nebo stránky na sociálních sítích.

sázíme česko dobrovolníciVýsadba stromu dobrovolníky v projektu Sázíme Česko

Výsadba se realizuje po celé ČR se zaměřením na oblasti, které potřebují obnovu lesa nebo které byly postiženy odlesňováním či jinými ekologickými problémy. Mezi konkrétní oblasti, kde byly stromy již vysazeny, patří: Krkonoše, Přírodní rezervace Kokořínsko, NP Šumava, Beskydy, Jeseníky. Celkem bylo do konce roku 2022 vysazeno přibližně 3 miliony stromů.

Záleží nám na tom, abychom podnikali udržitelně s odpovědností za životní prostředí. Proto nás tento projekt zaujal a budeme rádi, když se o lepší budoucnost zasadíte společně s námi.


Děkujeme, tým Damano.