Máme vlastní ZNAČKU!!

Jak Damano k vlastní značce nožů přišlo

Rádi bychom se s vámi podělili o příběh, jak Damano k vlastní značce nožů přišlo. Na trhu jsme již od roku 2020 a téměř od začátku jsme si pohrávali s myšlenkou mít vlastní značku nožů, která by nesla náš osobní rukopis. Ten správný čas přišel letos, a proto vám můžeme s radostí představit naši značku nožů Damano. Na následujících řádcích se dozvíte, kde se nože Damano vyrábí a v čem jsou výjimečné.

6

Nůž a sekáček DAMANO® Cleaver D-B27 (7") s rukojetí z palisandru

Výroba nožů Damano

Snem každé firmy je mít vlastní značku. Když nás výrobce Xinzuo oslovil s nabídkou možnosti převedení značky ani vteřinu jsme neváhali. 

Nože DAMANO® jsou vyráběny v čínském městě Yangjiang, které se pyšní přezdívkou „město nožů“. Jejich výrobu zajišťuje zkušená manufaktura, která se může pochlubit dlouhou historií. Jedná se o velmi spolehlivého a zkušeného výrobce nožů, který klade důraz na kvalitu, prvotřídní materiály, zkušenost a spolehlivost. Generace po generaci se zde předávají znalosti a zkušenosti v nožířském řemesle.

Vsadili jsme na tradiční a zároveň moderní provedení

Pečlivě vybírají nejen materiály, ale také postupy. Proto se manufaktura nespoléhá jen na tradice, ale zapojuje do procesu i nejnovější technologie. Na svém kontě má nespočet precizně vyrobených nožů dodávaných do celého světa.

Nože Damano spojují tradiční prvky s moderním provedením, což se odráží v mnoha aspektech:

Krása damaškové oceli

Jsou ručně broušeny z prvotřídní damaškové oceli, která svou charakteristickou kresbou snadno rozpoznáte. Tato ocel vzniká skládáním a postupným kováním mnoha vrstev, což umožňuje vytvarování čepele tak, aby perfektně vyhovovala svému účelu. Navíc je výsledný produkt podroben modernímu tepelně vakuovému zpracování, čímž získává (ne)skutečnou odolnost, ale také pevnost.

Kvalitní rukojeť 

Rukojeti nožů jsou ergonomicky vyvážené z kvalitního dřeva. 

Dřeviny, z kterých můžete vybírat: olivové dřevo, ebenové dřevo, palisandr, železné dřevo, pakka dřevo a santalové dřevo, americké pouštní. Všechny nejen krásně vypadají, ale také se pohodlně drží a předchází sklouznutí prstů. Všechny spojuje tvrdost, odolnost a perfektní zpracování. 

1

Nůž pro šéfkuchaře DAMANO® Chef D-B13D (8") s rukojetí z železného dřeva

Nože Damano byly navrženy tak, aby splnily všechny kulinářské výzvy při přípravě masa, ovoce i zeleniny. Ať jste začátečník nebo zkušený šéfkuchař tyto nože budou parťákem při každém vaření. Pokud jste na ně zvědaví, prohlédněte si je zde. Nože jsme vybírali na základě dlouholetých zkušeností a splňují všechny naše požadavky dokonalého nástroje na vaření.

Děkujeme všem kuchařům, kteří se s námi na výběru podíleli.