Brousící systém na nože KMFS VANTAEDGE INTEGRAL

Kód: KMFS-VANT
Novinka
Značka: KMFS
ZDARMAZDARMA
Schránka 01
8 790 Kč 7 264,46 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
24.6.2024

Brusný systém KMFS Vantaedge integral je poslední evolucí brusných systémů. Patentované řešení brusného systému kompletně vyvíjeno i vyráběno v České republice.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Profesionální broušení nemůže být jednodušší

Chcete mít své nože perfektně nabroušené? Pokud použijete tuto brousící sadu od českého výrobce  KMFS, budete mít nože nabroušené jako od profesionálů. Zvládne to opravdu každý.  Tato patentovaná sada dosáhne perfektních výsledků.

Schránka 01

Tento brusný systém jako první na světě zcela eliminuje efekt zvýšené fazety u špičky nože a umožňuje naprosto přesné opakované broušení nože bez jakýchkoliv nároků na opakování polohy upnutí nože.

Největší změnou oproti všem brusným systémům je zavedení reverzní kinematiky, kdy systém na základě přesného úhlu na ostří donastavuje ostatní komponenty sady tak, že úhel na ostří je vždy stejný nehledě na hloubku upnutí nože

Brusný systém v základní sestavě obsahuje hlavici s úhly broušení 15°, 17,5°, 20°, 22,5° které jsou naprosto přesně dodrženy po celé čepeli a při každém broušení. Doplňkové příslušenství sady umožňuje broušení i jiných úhlů.

Díky Integrální klemě (šasi) kompletně frézované z bloku materiálu Ergal 7075 T651 je dosaženo dokonale přesné upínací orientace nože, maximálně pevné a snadné upnutí. To umožňuje zdvojená upínací svěrka vybavená kulovými bronzovými pouzdry upínacích šroubů, které eliminují nežádoucí síly při upínání a umožňují perfektní adaptaci na čepel nože. Není nutné při upnutí nože čepel upínat do obou čelistí, i pouhá jedna čelist poskytuje dostatečné upnutí pro broušení.

Maximální tloušťka čepele nože 7,5 – 8 mm, maximální délka čepele broušené ne jedno upnutí 20 – 25 cm (nůž může být bez problémů upnut vícekrát během jednoho broušení)

Integrální svěrka KMFS Vantaedge je symetrická a jejím pouhým otočením je možné brousit druhou stranu nože, aniž by bylo třeba nůž ve svěrce otáčet.

Sada je kompletně osazena kuličkovými ložisky pro naprosto plynulý chod bez vůlí. Jsou zde 4 kusy kompletně krytovaných ložisek pro rotaci kolem dvou úhlových os a 3 kusy dvojitých lineárních čtyřřadých ložisek.

Sada disponuje držákem brusných kamenů který je schopný upnout všechny KMFS Rival kameny a i většinu kamenů jiných výrobců, kdy s přechodem brusiva není problém, není potřeba sadu jakkoliv nastavovat při jiné tloušťce brusiva, kinematika vždy dosáhne správného úhlu. Upínací segment kamene držený nerezovou pružinou má integrované mosazné kolíky chránící ruku proti kontaktu s ostřím nože během broušení. Ovládací křidélka segmentu zároveň umožňují přesné vedení brusného kamene.

Broušení je možné buď posazením integrální klemy na stojan dodávaný v balení, nebo je možné brousit pouze uchopením integrální klemy v ruce (výhodné při absenci stolu při broušení, například outdoor).

Balení obsahuje:

 • plastikový vodotěsný kufr s pěnovým organizérem
 • brousící systém KMFS Vantaedge integral
 • Stojan pro ustavení integrální klemy
 • v ceně 1 kus brusný diamant 240 grit s DLC úpravou
 • v ceně 1 kus brusný diamant 600 grit s DLC úpravou
 • v ceně 1 kus brusný diamant 1000 grit s DLC úpravou
 • Imbusové klíče pro smontování stojanu, upnutí nože a dotažení segmentu vodících tyčí na úhlovou hlavici
 • Olej FP-10 Lubricant Elite pro údržbu systému

Použité materiály:

hlavní použitý materiál duralová slitina ENAW 7075 T651
povrchová úprava tvrdý přírodní elox
Lineární vodící tyče X90CrMoV18 povrchově kalená nerez
Ložiska Nástrojová ocel
Pružina upínání kamene nerez
Kulová pouzdra klemy bronz
Šroub kinematiky a klemy pevnostní ocel  černěno
Šroub stojanu nerez

Hlavní přednosti systému KMFS Vantaedge integral:

 • Kompletní výroba CNC obráběcími centry z bloku materiálu pro maximální tuhost a přesnost.
 • Přesné dodržení nastavení úhlu ze zvolených hodnot.
 • Shodné broušení obou stran nože při jednom upnutí.
 • Díky reverzní kinematice je možno brousit i různými tloušťkami kamenů vždy po celé čepeli na stejný nastavený úhel

Jakékoli dotazy k této sadě zodpoví vývojář Ing. Václav Lamberský, tel. 777671833.

Doplňkové parametry

Kategorie: Brousící systémy
Záruka: 3 roky
Značka: KMFS

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: