Sada damaškových nožů Hezhen® F2 Exclusive

Kód: F2-A3
9 999 Kč 8 263,64 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Gravírování
Položka byla vyprodána…

TOP sada z naší produkce. Nože, který vzdávají hold tradici i nejnovějším technologiím. Překrásné provedení a nejvyšší kvalita.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Návrat ke kořenům

Přesně o to se mistři snažili. A přesně to se jim i povedlo. Vzniknuly tak nože, který budou tvořit základ každé kuchyně.Ať už té profesionální, nebo domácí. Díky masivnímu ručně kovanému ostří z neuvěřitelných 110 vrstev damaškové oceli ukrojí téměř cokoliv. Precizně, jednoduše a jistě. A navíc v exclusivní dřevěné krabičce.

Schránka 02

Ostrost se skrývá v detailu

Proto je každý nůž ručně opracovaný a taky broušený. Díky tomu se vám do ruky vždy dostane originál. Skutečně ostrý originál.

Rukojeť je vyrobena z železného dřeva (desert ironwood) rostoucího v pouštních oblastech Arizony a Mexika. Je tvrdé a snadno leštitelné. Zároveň ale dostatečně choulostivé. Díky tomu vydrží i drsnější zacházení. Má typickou zlatohnědou barvu s tmavší kresbou. Vždycky ale záleží na tom, jaký kus dřeva se pro výrobu použije. A právě díky tomu víte, že držíte v ruce kus poctivého řemesla. Díky tomu, že žádné dva kusy nejsou stejné.

Schránka 05

... a taky damaškové oceli

Díky typické kresbě ji poznáte na první pohled. Skládá se přesně ze 110 vrstev, které se překládají a do sebe postupně kovají. Zkušení nožíři jsou schopni „vymalovat“ čepel přesně tak, jak chtějí. A k těm se řadí i mistři z manufaktury Xinzuo®. Navíc při výrobě využívají nejmodernější tepelně vakuové zpracování, které dodává damašku (ne)skutečnou odolnost a pevnost. Takže vydrží generace.

Schránka 03

Prémiová značka s tradicí

Nože, které už prostě nelze nijak vylepšit. Nikam dál posunout. Jen ty dostanou označení Hezhen®. Stojí za nimi čínská manufaktura Xinzuo®. Pro svojí prémiovou značku využívají jen ty nejkvalitnější materiály – od ostří až po dokonale opracovanou rukojeť. S noži Hezhen® tak pracují šéfkuchaři po celém světě. Jejich mistrné zpracování je totiž důkazem vrcholného umění nožířských mistrů.

Pocta klasickému řemeslu i vynalézavosti

Manufaktura Xinzuo® má za sebou už víc než 20 let. S ničím v ní ale nechvátají. Ví totiž, že precizní zpracování chce svůj čas. Mistrně ovládnuté řemeslo spojují s inovativními postupy a neustále posouvají možnosti. Vždy však s respektem k tradici.

A není divu. Pochází totiž z čínského Yangjiang přezdívaného „město nožů“. Po staletí se tu zkušenosti předávají z generace na generaci. Se vším, co k takovému řemeslu patří. Právě proto jsou nože Hezhen ručně opracované. Protože mistři nožíři jsou na svůj původ hrdí. A protože chtějí, aby místní byli naopak hrdí na ně.

Parametry nože Hezhen® Gyuto F2 Exclusive (8,5")

Jádro čepele:  10Cr15CoMoV* 
Složení damaškové oceli: 110 vrstev
Tvrdost oceli: 60 ± 1 rockwella
Stupeň ostrosti: 6 až 8 N
Tloušťka čepele:  2,1 mm
Materiál rukojeti: desert ironwood
Prvky rukojeti: G10** a ozdobné proužky
Hmotnost: 173 g

* Obsažený chrom zajišťuje pevnost, vanad řezivost, molybden je antikorozní
** Extrémně odolný kompozitní materiál ze skelných vláken a epoxidové pryskyřice lisovaných při vysokém tlaku a teplotě

Schránka 07

Luxusní dárkové balení

Profesionální nůž Hezhen® Gyuto F2 Exclusive si zaslouží pořádný obal. Přijde vám tak v originální dárkové dřevěné krabičce. Spolu s ním dostanete i certifikát potvrzující jeho pravost a kvalitu.

TIP: Pokud budete chtít v budoucnu nůž nabrousit, zašlete nám ho zpět v původní krabici. Ta totiž nejen dobře vypadá, ale také nůž chrání. Takže se noži při přepravě nic nestane.

Schránka 06

Aby ostří mělo pořád(ný) říz, tak ho:

  • nikdy neumývejte v myčce na nádobí.
  • nenechávejte špinavý. Po použití ho rovnou umyjte a osušte
  • nepoužívejte na extrémně tvrdé potraviny (jako jsou mražená jídla a kosti).
  • nepoužívejte k páčení a zbytečně ho neohýbejte.
  • chraňte před nárazy a pády. 
  • ukládejte na bezpečné místo. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Damaškové nože
Záruka: 3 roky
Značka: HEZHEN
Série: F2
Materiál rukojeti: Severoamerické pouštní dřevo
Materiál nože: Damašková ocel
Počet vrstev damaškové oceli: 110
Set nožů: ano
Broušení: oboustranné
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: